Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

Lisans ve Yüksek Lisans Tezleri Arasındaki Farklar Nedir?

Yüksek Lisans ve Lisans Tezleri

Yüksek lisans tezi, bilginin keşfi, teorilerin oluşturulması veya bilinen, verilerin ve ortaya konan fikirlerin yenilikçi şekilde yeniden yorumlanması olarak tanımlanabilir. Bir lisans tezi, halihazırda, araştırmanın kalitesi, katkıların önemi ve sunum tarzına göre derecelendirilmiştir.

Bir lisans tezi dönem sonunda teslim edilmesi gerekir. Yüksek lisans derecesi doktora derecesinden daha az zaman gerektirir. Genellikle tam zamanlı bir öğrenci, yaklaşık iki yıl içinde Master derecesi alabilir.

Yüksek lisans tezi bittikten sonra öğrencinin savunma yapması gerekir. Ama Lisans bitirme projesi için sunum yapılmaz. Bir yüksek lisans öğrencisinden bir sunum yapması gerekebilir, ancak öğrencinin literatürün tam olarak değerlendirildiğini göstermek ve sonuçları savunmak için dışarıdan bir uzman lazımdır.

“ Lisans ve lisansüstü tezler arasındaki farklılıklar türden ziyade bir derecedir. ortak bir yapıyı paylaşırlar ve mantıklı bir titizliğe ihtiyaç duyarlar. ”

Doktora Tezi

Doktora genellikle en az beş ila altı yıl zaman alır ve bazen yedi ila dokuz yıl sürebilir. Doktora çalışması daha uzun sürdüğü için, tezin sonucundan daha fazla akademik sonuç beklenir.

Yüksek lisans çalışması sırasında bağımsız çalışma yapmanız ve çalışmanın orijinalliği ve kalitesi için onaylanmasını bekleyiniz beklenir. Yüksek lisans ile yalnızca bilgili bir işçi olarak değil, bir uzman olarak görülebilir ve başkalarını denetleme ve öğretme konusunda güvenebilirsiniz.

Kısacası, bir tez - ister lisans ister lisansüstü olsun - adayın bir süpervizörün rehberliğinde bağımsız araştırma yapma ve bu çalışmanın önemli sonuçlarını analiz etme ve işletme kapasitesinin bir kanıtıdır.

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Tezlerinden Beklentiler

Bir lisans tezi sonunda, bir yayın yapılması beklenmiyor. Yüksek Lisans çalışmasından normalde sadece bir konferans makalesi istenir. Doktorada normalde en az bir konferans posteri ve hakemli bir dergiye gönderilen bir makale olmasını beklemelidir. Bazen çalışmanın ticari nedenlerden dolayı gizli tutulması gerekiyorsa yayın yapmak mümkün değildir.

Anka tez merkezinde, Bitirme Projesi, Yüksek Lisans ve Doktora tezleri en düşük fiyatla ve yükseklik kalitede yapıldığından emin olabilirsiniz.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.10 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Makale veya tezinizi göndermeden ...


Yorum yap
×