Anka Tez Merkezi
SPSS Analizi, Çeviri, İntihal Düşürme ve Redaksiyon Hizmetleri.

İntihal Oranı Düşürme Yapıyoruz! İntihal Oranı Kaç Olmalı?

İntihal Oranı Düşürme Nasıl Yapılır? İntihal Oranı Kaç Olmalı? İntihal düşürme fiyatları ne kadar? İntihal yapma nedenleri nedir? soruları bu yazıda cevaplanacaktır. İntihal oranı düşürme Turnitin tarafından çıkan rapor yüksek ise yapılır. Bu işlem uzmanlık gerektiren ve zaman alıcı bir işlemdir. Turnitin benzerlik oranı düşürme için bizden yardım alabilirsiniz. İntihal oranı düşürme destek sürecimiz hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

İntihal Oranı Nedir?

İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisine aitmiş gibi gösterme veya başkalarının konusunu benimseyip uygun olmayan bir şekilde kullanma olarak tanımlanmaktadır. İntihal oranı yapılan intihalin yüzde kaç olmasını göstermektedir. Örnek vermek gerekirse: Eğer metniniz 10000 kelime ise ve sizin dosyada 4000 kelime intihal varsa, o zaman benzerlik oranınız 40%'dir.

Örnek bir İntihal Raporu indirebilirsiniz.

İntihal Oranı Kaç Olmalı?

İntihal oranını sorgulamak ve ölçmek için Turnitin veya iThenticate kullanılır. Her dergi veya okulda intihal oranında farklılık görülmektedir ama kabul gören oran her zaman 15%-30% arasıdır.

Bu oran genellikle 25% olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu orana Kapak Sayfaları ve Kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra oranın 25% olması yeterlidir.

İntihal Oranı Düşürme Destek Sürecimiz

1. Aşama: İntihal Raporu Alma (Turnitin Raporu Alma)

Bu aşamada intihal raporu alarak çalışmada ne kadar intihal var onu öğrenmeye çalışıyoruz. Bu orana dayanrak ücret ve teslim tarihi hakkında bilgi verilir.

2. Aşama: Ücret Hesaplaması

İntihal oranı ve kelime sayısına göre fiyat teklifi sunulur. Metnin zorluğu fiyatı etkileyebilir.

3. Aşama: Anlaşma

Bu aşamada fiyat ve teslim tarihi üzerine anlaşma sağlanır.

4. Aşama: İntihal Oranı Düşürme

Bu aşamada okul ve dergi yasaları çerçevesinde intihal oranı 15-25 arası olarak düşürülür. Ayrıca müşteri isteği doğrultusunda da intihal oranı düşürülür.

5. Aşama: Yeniden İntihal Raporu Alma

İntihal düşürme çalışması bitiminden sonra bir daha Turnitin raporu alınır. Eğer müşteri isteği doğrultusunda oran düşmüşse! Teslim aşamasına gidilir.

6. Aşama: Teslim

Metinin son hali, Turnitin intihal raporu ile birlikte müşteriye teslim edilir.

İntihal Oranı Düşürme Fiyatları

İntihal oranı düşürme ücretini bilmek için her şeyden önce bir intihal raporu almak lazım. Bu raporda intihal oranının ne kadar olduğu sorgulanır. Çıkan intihal oranına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Yazının Türkçe veya İngilizce oluşu ve yazıda terim sayısı bu ücreti etkileyebilir.

İntihal oranı raporu almak için Anka Tezden yardım alabilirsiniz, rapor ücreti 35-99 TL arasıdır. Benzerlik indeksi sorgulamak ve ölçmek için Turnitin veya iThenticate kullanılır.

İntihal Yapma Nedenleri

Bir öğrencinin intihale başvurmasının birçok sebebi ve açıklaması olabilir;


1- Zaman yetersizliği
Tez çalışması hazırlarken en sık rastlanan sorunlardan biridir. Zaman yönetimi günümüzde çok önemli bir yere sahiptir ve birçok öğrenci bu konuda zorluklar yaşıyor. Özellikle yoğun çalışma hayatı olan öğrenciler veya ilk kez tez yazacak olanlar zaman konusunda çok sorun ve mesele yaşıyorlar.
2- Yeterli ve gerekli kaynak sorunu
Tez çalışması hazırlarken yeterli ve gerekli kaynak bulma sorunu her zaman yaşanabilir. Kaynak araştırması yapmak çok zaman alıcı ve profesyonel bir iştir. O yüzden ilk kez tez ve araştırma çalışması yapan bir öğrenci için teze kaynak araştırması yapmak çok zor ve zaman alıcı bir süreçtir.
3- Bilgi eksikliği
Bir konuda bilgi sahibi olmak aylar alır. Bu zamanı ayırmak herkes için mümkün olmayabilir. Örneğin, Veri Madenciliği konusunu anlayıp kavramak en az iki ay zaman isteyebilir. Ama öğrencinin bu kadar zamanı olmayabilir.

Sonuç

Anka tez Merkezi olarak becerili, mütehassıs ve uzman ekibimizle sizin tezinizin intihal oranını %10’a kadar düşürebiliriz. İntihal Oranı Düşürme konusunda çok iddialıyız. Hızlı ve kaliteli olarak çalışmalarınızı teslim edebiliriz.

#intihal_programı #ücretsiz_intihal_programı #intihal_nedir #intihal_oranı #intihal_oranı_hesaplama #intihal_oranı_düşürüme #intihal_raporu #intihal_kontrol #intihal_net #intihal_raporu_alma #turnitin_nedir #turnitin_raporu #benzerlik_oranı #turnitin_benzerlik_oranı_düşürüme #benzerlik_oranı_düşürüme14 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı hesaplama her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. İntihal oranı ...


Yorum yap

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

İntihal raporu ücretleri 55-99 TL arasındadır. Turnitin ve iThenticate kullanılarak ...


Yorum yap

Turnitin Nedir? Ücretsiz İntihal Programı mı?

  Turnitin intihal programı, tez ve ödev gibi akademik çalışmalarda intihalleri ...


Yorum yap
×