Anka Tez Merkezi
SPSS Analizi, Çeviri, İntihal Düşürme ve Redaksiyon Hizmetleri.

İntihal Oranı Düşürme

İntihal oranı düşürme nasıl yapılır? Benzerlik oranı düşürme yöntemleri nedir? İntihal düşürme fiyatları ne kadar? Aşırma yapma nedenleri nedir? Benzerlik düşürme Turnitin tarafından çıkan rapor yüksek ise yapılır. Bu işlem uzmanlık gerektiren ve zaman alıcı bir işlemdir. Turnitin benzerlik oranı düşürme için bizden yardım alabilirsiniz. Benzerlik oranı düşürme destek sürecimiz hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

İntihal Oranı Nedir?

İntihal (Aşırma), başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisine aitmiş gibi gösterme veya başkalarının konusunu benimseyip uygun olmayan bir şekilde kullanma olarak tanımlanmaktadır. Tez intihal oranı yapılan aşırmanın yüzde kaç olmasını göstermektedir. Örnek vermek gerekirse: Eğer metniniz 10000 kelime ise ve sizin dosyada 4000 kelime aşırma varsa, o zaman benzerlik oranınız 40%'dir. Yani yazının 40% özgün ve benzersiz olarak hazırlanmamıştır.

Örnek Turnitin Raporu indirebilirsiniz. Bu raporda benzerlik oranının ne kadar olduğu tespit edilmiştir.

Tez İntihal Oranı Kaç Olmalı?

Aşırmayı sorgulamak ve ölçmek için Turnitin veya iThenticate kullanılır. Dergi veya okullarda farklı oranlar ile karşılaşabilirsiniz ama kabul gören oran her zaman 15%-30% arasıdır. Bu oran genellikle 25% olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu orana Kapak Sayfaları ve Kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra oranın 25% olması yeterlidir. Bu oran yüksek ise o zaman intihal oranı düşürme yöntemlerini kullanmak gerekir.

Tez intihal oranı genelde 15-30 arası kabul edilir.

Turnitin benzerlik oranı düşürme konusunda hızlı ve garantili hizmet veriyoruz.

İntihal Oranı Düşürme Destek Sürecimiz

1. Turnitin Raporu Alma

Bu aşamada Turnitin raporu alarak çalışmada ne kadar aşırma var onu öğrenmeye çalışıyoruz. Bu orana dayanarak ücret ve teslim tarihi hakkında bilgi verilir.

2. Ücret Hesaplaması

Benzerlik oranı ve kelime sayısına göre fiyat teklifi sunulur. Metnin zorluğu fiyatı etkileyebilir.

3. Anlaşma

Bu aşamada fiyat ve teslim tarihi üzerine anlaşma sağlanır.

4. İntihal Düşürme

Bu aşamada benzerlik düşürme yöntemleri kullanılarak oran düşürülür.

5. Yeniden Turnitin Raporu Alma

Düşürme işlemi bittikten sonra bir daha Turnitin raporu alınır. Eğer müşteri isteği doğrultusunda oran düşmüşse! Teslim aşamasına gidilir.

6. Teslim

Metinin son hali, Turnitin raporu ile birlikte müşteriye teslim edilir.

İntihal Oranı Düşürme Fiyatları

Benzerlik oranı düşürme ücretini anlamak için her şeyden önce bir Turnitin veya iThenticate raporu almak lazım. Bu rapor, benzerlik oranının ne kadar olduğu belirler. Çıkan benzerlik oranına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Yazının Türkçe veya İngilizce oluşu ve yazıda terim sayısı bu ücreti etkileyebilir.

“ İntihal oranı düşürme için bizden yardım alabilirsiniz. Hızlı ve uygun. ”

Rapor almak için Anka Tezden yardım alabilirsiniz, rapor ücreti 55-99 TL arasıdır. Benzerlik indeksi sorgulamak ve ölçmek için Turnitin veya iThenticate kullanılır.

İntihal Düşürme Yöntemleri

İntihal düşürmenin en bilinen yöntemi, paraphare yapmaktır. Bu yöntem tüm intihal düşürme yöntemlerinde kullanılır. Yazılım yolu ile yapılan bu işlem iyi sonuçlar vermez ama uzman kişi tarafından yapılırsa başarılı olur.

1-İntihal düşürme yöntemleri: Tırnak İşareti Kullanımı

Tırnak işareti kullanımı, benzerlik oranını etkiler. İntihale girmiş olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz.

2-İntihal düşürme yöntemleri: Yeniden yazmak(Paraphrasing)

İntihal oranını düşürmenin en bilinen yolu paraphrasing işlemidir. Paraphrasing veya rewrite işleminde, metnin anlamını değiştirmeden kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Cümle yapısı değişmeli, sadece bir cümleden iki kelime değişikliği yaparak, intihal oranı düşmez.

Cümlenin yapısını değiştirmekden sonra rewrite yapmak için, bir cümleyi kısaltmak ve eklemeler yapmak da başka bir yok olabilir. Ayrıca, cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.

Örnek intihal düşürme işlemi

1- İntihal düşürmeden önceki metin

California Üniversitesi’nde 1950 ile 1990 yılları arasında duygusal zekânın iş yaşamındaki başarıyı artırdığına ilişkin bir çalışma yapılmıştır. Araştırma, bilim alanında doktora yapan seksen öğrenci üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma kapsamında öğrencilerin ‘’IQ, akademik zekâ, duygusal denge, olgunluk, karakter bütünlüğü ve kişiler arası etkililik’’ gibi çeşitli özellikleri açısından değerlendirmeler yapılmıştır (AvşarveKaşıkçı,2010). Yapılan araştırmanın sonucunda duygusal zekâ yetkinliklerinin mesleki başarı ve saygınlık kriterlerinde IQ’ya göre yaklaşık dört kat daha önemli olduğu saptanmıştır.
İntihal Oranı Düşürme

2- İntihal düşürmeden sonra

1950-1990 yılları arasında, California Üniversitesi’nde yürütülmüş olan bir çalışma, duygusal zekanın iş yaşamındaki başarıyı artırdığını ortaya koymuştur. Bilim alanında doktora yapmakta olan 80 öğrencinin dahil edildiği bu araştırma kapsamında, öğrenciler; IQ, akademik zeka, olgunluk, duygusal denge, karakter bütünlüğü ve kişilerarası etkililik gibi farklı bir takım özellikleri bakımından değerlendirilmiştir (Avşar ve Kaşıkçı, 2010). Araştırma sonuçları, mesleki başarı ve saygınlık kriterleri söz konusu olduğunda, duygusal zekanın IQ’ya kıyasla yaklaşık dört kat daha etkili olduğunu göstermiştir.

İntihal düşürme hizmeti almak için ne yapmanız gerekir?

Anka tez Merkezi olarak becerili, mütehassıs ve uzman ekibimizle sizin tezinizin intihal oranını %10’a kadar düşürebiliriz. İntihal Oranı Düşürme konusunda çok iddialıyız. Hızlı ve kaliteli olarak çalışmalarınızı teslim edebiliriz. Turnitin raporunuzu bize göndermeniz, fiyat teklifi vermemiz için yeterlidir (intihalanaliz@gmail.com).

#intihal_programı #ücretsiz_intihal_programı #intihal_nedir #intihal_oranı #intihal_oranı_hesaplama #intihal_oranı_düşürüme #intihal_raporu #intihal_kontrol #intihal_net #intihal_raporu_alma #turnitin_nedir #turnitin_raporu #benzerlik_oranı #turnitin_benzerlik_oranı_düşürüme #benzerlik_oranı_düşürüme15 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Akif Uzman

Hizmet kalitesi olarak süper, intihal düşürme için mesaj attım hemen dönüş yaptılar. Zamanında çalışmamın son word halini ve yeni intihal raporunu aldım. Teşekkürler.

Anka Tez Merkezi

Akif bey, ilginiz için teşekkür ederiz.

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı hesaplama her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. İntihal oranı ...


Yorum yap

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

İntihal raporu ücretleri 55-99 TL arasındadır. Turnitin ve iThenticate kullanılarak ...


Yorum yap

Turnitin Nedir? Ücretsiz İntihal Programı mı?

  Turnitin intihal programı, tez ve ödev gibi akademik çalışmalarda intihalleri ...


Yorum yap
×