Anka Tez Merkezi
SPSS Analizi, Çeviri, İntihal Düşürme ve Redaksiyon Hizmetleri.

İntihal Oranı Düşürme

İntihal oranı düşürme nasıl yapılır? İntihal nasıl düşürülür? Benzerlik yüzdeliği azaltma yöntemleri nedir? İntihal düşürme fiyatları ne kadar? Aşırma yapma nedenleri nedir? Benzerlik azaltma Turnitin tarafından çıkan rapor yüksek ise yapılır.  Bu işlem uzmanlık gerektiren ve zaman alıcı bir işlemdir. Turnitin benzerlik yüzdeliği düşürme için bizden yardım alabilirsiniz. Benzerlik oranı düşürme destek sürecimiz hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Anka Tez intihal indeksi düşürme konusunda en güvenilir adrestir. 

İntihal Oranı Nedir?

TDK'a göre: "İntihal (Aşırma), başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisine aitmiş gibi gösterme veya başkalarının konusunu benimseyip uygun olmayan bir şekilde kullanma" olarak tanımlanabilir. Tezin Turnitin raporu yapılan aşırmanın yüzde kaç olmasını göstermektedir. Örnek vermek gerekirse: Eğer metniniz 10000 kelime ise ve sizin dosyada 4000 kelime aşırma varsa, o zaman benzerlik yüzdeliğiniz 40%'dir. Yani yazının 40% özgün ve benzersiz olarak hazırlanmamıştır. Bu yüzdelik Turnitin raporunda 40%-50% arası olarak raporlanır. 

Aşırmayı sorgulamak ve ölçmek için Turnitin veya iThenticate kullanılır. Dergi veya okullarda farklı oranlar ile karşılaşabilirsiniz ama kabul gören indeks her zaman 15%-30% arasıdır. Benzerlik indeks sınırı, genellikle 25% olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu indekse Kapak Sayfaları ve Kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra oranın 25% olması yeterlidir. Bu oran azami indeksi aştıysa, o zaman benzerlik indeksi düşürme yöntemlerini kullanmak gerekir. 

 Örnek Turnitin Raporu indirebilirsiniz. Bu raporda benzerlik oranının ne kadar olduğu tespit edilmiştir. 

 

İntihal Yüzdeliği Düşürme Destek Sürecimiz

Anka Tezden intihal yüzdeliği düşürme konusunda hizmet almak isterseniz WhatsApp'ten bize mesaj atmanız yeterlidir. Turnitin raporunuzu inceledikten sonra 30 dk. içerisinde fiyat teklifimizi sunuyoruz.

1. Turnitin Raporu İnceleme

Bu aşamada Turnitin raporunu inceleyerek çalışmadaki benzerlik yüzdeliğini öğreniyoruz. Benzerlik raporu olmadan fiyat vermek çok zor ve bazen imkansız.

 

2. Ücret Hesaplaması

 Benzerlik oranı, teslim tarihi, çalışmanın dili ve kelime sayısı fiyatı belirler. Tez konusu ve terim ağırlığı gibi konular fiyatı etkileyebilir. Genelde tıp ve hukuk tezleri için daha fazla ücret talep edilir. 

 

3. Anlaşma ve İntihal Azaltma

Bu aşamada fiyat ve teslim tarihi üzerine anlaşma sağlanır ve benzerlik düşürme yöntemleri kullanılarak azami oran azaltılmaya çalışılır.  

 

4. Güncel Turnitin Raporu Alma ve Teslim

Düşürme işlemi bittikten sonra bir daha güncel rapor alınır. Eğer müşteri isteği doğrultusunda oran düşmüşse! Teslim aşamasına gidilir. Metinin son hali ve güncel Turnitin raporu teslim edilir. 

İntihal Yüzdeliği Düşürme Fiyatları (Güncellendi)

Benzerlik indeksi düşürme ücretini anlamak için her şeyden önce bir Turnitin veya iThenticate raporu almak lazım. Çıkan similarity indekse göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Yazının Türkçe veya İngilizce oluşu ve yazıda sözcük sayısı bu ücreti etkileyebilir.

Turnitin yüzdeliği azaltma çalışmalarında fiyatı etkileyen en önemli faktörlerden biri teslim süresidir. Teslim süres kısa olduğu zamanlarda benzerlik azaltma işleminin ücreti yüksek çıkar. 

“ İntihal oranı düşürme için bizden yardım alabilirsiniz. Hızlı ve uygun.”

Turnitin veya iThenticate raporu almak için Anka Tezden yardım alabilirsiniz, rapor ücreti 100 TL - 250 TL arasındadır.

İntihal Oranı Nasıl Düşürülür?​ 

İntihal düşürme yöntemleri bu bölümde anlatılacaktır.  En bilinen paraphrase yöntemi, tüm intihal düşürme yöntemlerinde kullanılır. İntihal düşürme programı ile yapılan bu işlem iyi sonuçlar vermez, ama uzman kişi tarafından yapılırsa başarılı olur.

1- Tırnak İşareti Kullanımı

Tırnak işareti kullanımı, benzerlik oranını etkiler. İntihale girmiş olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz. 

2- Yeniden yazmak (Paraphrasing)

İntihal oranını düşürmenin en bilinen yolu paraphrasing işlemidir. Paraphrasing veya rewrite işleminde, metnin anlamını değiştirmeden kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Cümle yapısı değişmeli, sadece bir cümleden iki kelime değişikliği yaparak, intihal indeksi düşmez.

Cümlenin yapısını değiştirmekten sonra rewrite yapmak için, bir cümleyi kısaltmak ve eklemeler yapmak da başka bir yok olabilir. Ayrıca, cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.

Özet olarak, intihal oranı nasıl düşürülür sorusunun cevabı: 1) tırnak işareti kullanmak 2) yeniden yazma, olarak belirlenmiştir. İntihal düşürme programlarından uzak durmakta fayda var. Bu programlar çoğu basit kelime değişikliği yapmaktadır.

İntihal Oranı Düşürme

Örnek bir intihal yüzdeliği düşürme işlemi

1- İntihal düşürmeden önce

"California Üniversitesi’nde 1950 ile 1990 yılları arasında duygusal zekânın iş yaşamındaki başarıyı artırdığına ilişkin bir çalışma yapılmıştır. Araştırma, bilim alanında doktora yapan seksen öğrenci üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma kapsamında öğrencilerin ‘’IQ, akademik zekâ, duygusal denge, olgunluk, karakter bütünlüğü ve kişiler arası etkililik’’ gibi çeşitli özellikleri açısından değerlendirmeler yapılmıştır (AvşarveKaşıkçı,2010). Yapılan araştırmanın sonucunda duygusal zekâ yetkinliklerinin mesleki başarı ve saygınlık kriterlerinde IQ’ya göre yaklaşık dört kat daha önemli olduğu saptanmıştır."


2- İntihal düşürmeden sonra 

"1950-1990 yılları arasında, California Üniversitesi’nde yürütülmüş olan bir çalışma, duygusal zekanın iş yaşamındaki başarıyı artırdığını ortaya koymuştur. Bilim alanında doktora yapmakta olan 80 öğrencinin dahil edildiği bu araştırma kapsamında, öğrenciler; IQ, akademik zeka, olgunluk, duygusal denge, karakter bütünlüğü ve kişilerarası etkililik gibi farklı bir takım özellikleri bakımından değerlendirilmiştir (Avşar ve Kaşıkçı, 2010). Araştırma sonuçları, mesleki başarı ve saygınlık kriterleri söz konusu olduğunda, duygusal zekanın IQ’ya kıyasla yaklaşık dört kat daha etkili olduğunu göstermiştir."

Turnitin indeksi düşürme konusunda hızlı ve garantili hizmet veriyoruz. 

İntihal düşürme programı var mı?

İntihal düşürme programı Türkçe için sınırlı sayıda var ama İngilizce için onlarca program bulabilirsiniz. Ama çıkan sonuç sizi memnun edemez.

Bu programlar sadece kelimeleri eş anlamları ile değiştiriyor ve bu işlem intihal düşürme için asla yeterli değildir ve sadece kaç puan benzerlik indeksini azaltır. Böyle düşürmeden hocanız tarafından çok rahat bir şekilde anlaşılabilir. Başarılı bir intihal düşürme için örnek paragrafta anlatıldığı gibi cümle yapısı tamamen değişmelidir ve anlam bütünlüğü bozulmadan tekrar yazılmalıdır. Bu işlem gerçekten zor ve zaman alıcı bir işlemdir. 

İntihal düşürme hizmeti almak için ne yapmanız gerekir?

Anka tez Merkezi olarak becerili, mütehassıs ve uzman ekibimizle sizin tezinizin intihal indeksini %10’a kadar düşürebiliriz. İntihal Yüzdeliği Düşürme konusunda çok iddialıyız. Hızlı ve kaliteli olarak çalışmalarınızı teslim edebiliriz. Turnitin raporunuzu bize WhatsApp'ten göndermeniz, fiyat teklifi vermemiz için yeterlidir (intihalanaliz@gmail.com).

 19 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Mehmet Erdoğan

Gerçekten ilgi ve alakası çok iyi! İntihal oranı düşürme işlemi 1 hafta içinde elime ulaştırdılar ödeme konusunda iki taksit şeklinde olduğu için öğrenciler zorlayacak bir ödeme yok başta güven konusunda çok şüpheliydim ama tezi tesliminden sonrada iletişimi koparmadıkları için bu konuyu aştım. Ödevimi henüz okula teslim etmedim ödev notum açıklandığında daha detaylı yorum yapacağım ancak şu ana kadar gönül rahatlığıyla Turnitin intihal oranı düşürme konusunda güvenebilirsiniz :))

Yorum Yok

Akif Uzman

Hizmet kalitesi olarak süper, intihal düşürme için mesaj attım hemen dönüş yaptılar. Zamanında çalışmamın son word halini ve yeni intihal raporunu aldım. Teşekkürler.

Anka Tez Merkezi

Akif bey, ilginiz için teşekkür ederiz.

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı hesaplama her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. İntihal oranı ...


Yorum yap

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

İntihal raporu ücretleri, Kasım 2023 itibariyle 100-350 TL arasındadır. Tez çalışmaları ...


Yorum yap

Turnitin Nedir? Ücretsiz İntihal Programı mı?

  Turnitin intihal programı, tez ve ödev gibi akademik çalışmalarda intihalleri ...


Yorum yap
×