Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

İntihal Oranı Kaç Olmalıdır?

Bir çok öğrenci ve akademisyen, net olarak intihal oranının kaç olması hakkında bilgi sahibi değil. Bu yazıda İntihal Oranı Kaç Olmalıdır? sorusuna cevap verilecektir.

İntihal Oranı

İntihal oranı her bir akademik çalışmada dikkat edilmesi gereken bir konudur. İntihal raporu almak ve benzerlik oranını kontrol etmek gerekli bir işlemdir.

Turnitin Raporu için Talep Formunu doldurmanız yeterlidir.

Turnitin raporu almak istiyorsanız bizden yardım alabilirsiniz. Bu rapor intihal programı olan Turnitin tarafından hazırlanır. Bu yazılım ücretli bir yazılım olduğu için herkes tarafından kullanılamıyor. Anka Tez olarak bu yazılımın lisansına sahibiz ve size Turnitin raporu hazırlayabiliriz.

İntihal Oranı Kaç Olmalıdır?

Her dergi veya okulda intihal oranında farklılık görülmektedir ama kabul gören oran her zaman 15%-30% arasıdır. Bu oran genellikle 25% olarak bilinmektedir. Bir çok okul ve dergi tezlerde ve makalelerde benzerlik oranının 25% olduğu durumda o metni kabul ediyorlar.

“ Aynı zamanda bu orana Kapak Sayfaları ve Kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra oranın 25% olması yeterlidir. ”


Ama tam emin olmak için okulunuzdan sormakta fayda vardır. Genel kabul edilen oran 25% dir.

Aynı zamanda bu orana kapak ve kaynakça dahil değildir, kapak sayfaları ve kaynakça çıkarıldıktan sonra Turnitin oranın 25% olması yeterlidir.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır. 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Turnitin Raporu  Makale veya ...


Yorum yap
×