Anka Tez Merkezi
SPSS Analizi, Çeviri, İntihal Düşürme ve Redaksiyon Hizmetleri.

Tez Düzenleme

Tez düzenleme konusunda her zaman zaman alıcı ve detaylı bir işlem olmuştur. Bu işlem, Enstitü kılavuzuna göre tez hazırlanması öğrencilerin Bitirme Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri ve Doktora Tezlerinde uyulması istenen düzen ve yazım kurallarıdır. 

 Tez formatı düzenleme, tez yazım sürecinde istenen düzen ve yazım kurallarıdır. 

 

Tez Düzenleme Nedir?

 Üniversitelerde tez savunmasına girmeden, okulların tez yazım kılavuzlarına göre tez üzerine düzen ve yazım kuralları uygulanması gerekmektedir. Tez düzenleme çok detaylı bir çalışmadır. Akademik düzenleme başlık sayfası, iç kapak, önsöz, özet, içindekiler, şekiller, tablolar, semboller, kısaltmalar, sayfa düzeni, yazı tipi, yazı puntosu, sayfa numaralandırılması, satır aralıkları, şekiller, tablolar, metin içinde atıflar ve kaynakça olmak üzere 10 larca konudan ibarettir. 

Tez Düzenlemenin Zorluğu

Maalesef her üniversitede kendine özgün düzen ve yazım kuralları uygulamaktadır. Hacettepe üniversitesinin tez yazım kılavuzu, Bilkent üniversitesinden tamamen farklıdır. Bu mesela öğrencilerin işi zorlaştırmıştır. Tez içerik düzenlemeni uygulamak için detaylı olarak yazım kılavuzunu okumak gerekir ve istenen işlemi listelemek lazım. Çıkan listeye göre redaksiyon işlemi uygulanır. Genellikle bu işlem office word yazılımı kullanılarak yapılır. 

Tez Düzenleme Fiyatları

Tez düzenleme işlemi fiyatları çalışmadan çalışmaya değişmektedir. Bazı çalışmalar çok az emek ve zaman ile tez yazım kurallarına uygun hale gelir ama bazı çalışmalarda yapılacak çok şey olur. Özellikle kaynakçanın durumu ve ne kadar yazım kılavuzuna uygun oluşu bu ücreti etkilemektedir. Ortalama olarak tez formatı düzenleme fiyatları 200-450 TL arasındadır. 

Anka Tez yıllardır tez düzenleme merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu konuda yardım istiyorsanız Talep Formunu doldurmanız yeterlidir.  

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

Akademik Çeviri Hizmeti

Çeviri Tarihçesi Çeviri tarihi hakkında birçok kitap ve makale yazılmıştır. ...


Yorum yap

Anka Tez Merkezinde Çeviri Hizmetleri

Anka Tez Merkezi olarak yıllardır çeviri hizmetleri sunuyoruz.   “ İngilizce, ...


Yorum yap
×