Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

Tez Yazma Süreci

Tez Yazma ve Tez Hazırlama süreci ne kadar zor görünse de, en iyi şeklide yapılabilir. Önemli olan gereken motivasyon ve isteğin olmasıdır. Her süreçte olduğu gibi Tez Hazırlama sürecinde de adımların en başta şeffaf olması çok önemlidir. Çalışmayı yapan kişi nelerin yapılmasını çok belirgin bir şekilde bilmesi gerekir.

İlk adım ne olacak? sonra neler yapılacak? en son nelerin kontrol edilmesi gerekir? bu adımlar hangi zaman diliminde gerçekleşecek? bu soruların cevabı tezi hazırlayan kişiye çok yardımcı olur.

Tez araştırması nedir? Tez nasıl yazılır? Tez Hazırlama süreci hakkında neler bilinir? bu yazıda bunlar cevaplanacak.

Tez Nedir?

Tez (Yüksek Lisans veya Doktora), akademik araştırma veya yazarın araştırma ve bulgularını sunan mesleki yeterlilik için sunulan bir resmi belgedir. Tez Hazırlma çok zaman alıcı ve zor bir süreçtir.

“ Tez Hazırlama sürecinin her birinde Anka Tez Merkezinde yardım alabilirsiniz. Talep Formunu doldurmanız veya mesaj atmanız yeterlidir. ”

Tez Yazma

Başarılı tez yazmak için her adım planlı, dikkatli ve sırasıyla atılması gerekir. Araştırma Probleminin Belirlenmesi için detaylı bir şekilde Literatür Taraması yapılması lazım. Detaylı Literatür Taraması olmadan başarılı bir problem belirlenmesi imkansız. O yüzden ilk adımdan son adıma kadar planlı hareket etmek lazım.

Tez Yazma Süreci

Tez Yazma süreci Literatür Taraması, Araştırma Probleminin Belirlenmesi, Kaynakların Okunması ve Özetlenmesi, Literatürün Rapor Edilmesi, Araştırma ve Analiz Yöntemlerinin Belirlenmesi, Veri Toplanması ve Analiz, Bulguların Yorumlanması, Bulgularının Rapor Edilmesi ve Tez Yazım Klavuzuna Uydurulması olarak bilinmektedir.

Tez Hazırlama sürecinde en önemli adım iyi bir literatür hâkimiyetidir. İyi bir literatür bilgisi olan biri, iyi bir problem belirler ve ona göre çözümler sunar. Bu aşamadan sonra tezin uygulama ve analiz kısmı çok önemlidir. Bu konularda iyi bir bilgiye sahip olmak gerekir. SPSS analizi ve EViews analizi gibi analizler çok araştırmada kullanılır. Analiz sonuçlarını iyi yorumlama ve gereken sonuca bağlama en son ve en önemli adımlardan biridir.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Turnitin Raporu  Makale veya ...


Yorum yap
×