Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

Turnitin Tüm İntihalleri ve Benzerlikleri Tespit Ediyor Mu?

Turnitin tüm intihalları ve benzerlikleri tespit ediyor mu? Bu sorunun cevabı Hayırdır. Turnitin veritabanı, dijital kütüphanelerdeki tüm web sayfalarını ve raporları / makaleleri içermez. Bazen, Turnitin diğer kaynaklardan kopyalanan metni bulamamaktadır, çünkü bu kaynaklar Turnitin veritabanında mevcut değildir. Bu doğal bir durumdur. Bir yazılımın dünyadaki tüm web sayfalarını, raporları, makaleleri ve içerikleri içermesi imkansız bir durumdur.

Turnitin Veri Tabanı

Ayrıca, Turnitin, doğru şekilde yeniden yazılmış metinleri bulamamaktadır. Bu işler intihal düşürme teknikleri olarak bilinmektedir. İngilizce dilinde bu işleme paraphrasing denilir. Paraphrasing için ücretsiz yazılımlar ve siteler mevcut ama bu yazılım ve sitelerden çıkan metinler çok berbat. Zira sadece kelime değişimi yapılmaktadır ve cümle yapısına dikkat edilmemektedir.

İntihal Oranı Düşürme

Anka Tez Merkezi olarak bu konuda iddialıyız ve başarılı şekilde paraphrasing işlemi gerçekleştirebiliriz.

“ Turnitin tüm intihalları tespit edemez. ”

Hocalar intihal olup olmadığını belirlemek için diğer bilgileri / kaynakları kullanmakta serbesttirler. Hocalar şüpheli bir intihal vakası bildirmesi durumunda, Fakülte / Üniversite Değerlendirme Disiplin Kuruluna sadece Turnitin asıllık raporunu değil tüm destekleyici kanıtları sağlayacaktır.

Turnitin Veritabanında Neler Yer Alıyor?


Turnitin veritabanında diyagramlar / şekiller / görüntüler, bilgisayar program kodu, müzik notaları, sanat eserleri, vb. yer almamaktadır.

#İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Oranı_azaltma, #Alıntı_Oranı_Düşürüme, #Alıntı_Oranı_Alma, #Alıntı_Oranı_Raporlama, #Alıntı_Oranı_Tespiti, #Benzerlik_Oranı_Düşürüme, #Benzerlik_Oranı_Raporu, #Benzerlik_Oranı_Tespiti, #İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_Raporu_Alma, #İntihal_Raporu, #Turnitin_Raporu, #Turnitin_İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Programı, #Turnitin, #İntihal_Nasıl_Düşürülür, #İntihal_Oranı_Düşürüme_Programı, #İntihal_Düşürüme gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Makale veya tezinizi göndermeden ...


Yorum yap
×