Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

RapidMiner Hakkında

Bu makalede, Veri madenciliğinin en etkili araçlardan biri olan RapidMiner yazılımı tanıtılacaktır. Kullanım alanları ve veri bilimi ile olan ilişkisi hakkında bilgi verilecektir.

Veri Madenciliği ve RapidMiner

Veri madenciliğinin en önemli ve birinci amacı ham veriden bilgi çıkarmak. Bunu yapmak için çeşitli yöntemler ve algoritmalar kullanılmaktadır. Bu yöntemler ve algoritmalar programlama araçları ve programlama dilleri ile uygulanır.

Veri Madenciliği son yıllarda baya ilgi çekmiştir bu yüzden uygulamalarda kullanılan RAPİDMİNER gibi yazılımlar da daha çok kullanılmaya başlamıştır.

RapidMiner

RapidMiner, 2006 yılında bir Alman firması tarafından geliştirilen ve en popüler veri madenciliği yazılımlarından biridir. RapidMiner yazılımı veri madenciliği, makine öğrenmesi, metin madenciliği, iş analizi ve tahmin analizi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bu yazılım sayesinde, ön işleme, özellik seçimi, sonuçların modellenmesi ve gösterimi dahil olmak üzere tüm veri madenciliği adımları yapılabilir.

“ RapidMiner, 2006 yılında bir Alman firması tarafından geliştirilen ve en popüler veri madenciliği yazılımlarından biridir. ”

Bu yazılımın popülaritesinin sebeplerinden biri kullanmasının nisbeten kolan olmasıdır. Python ve Java gibi programlama dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan birçok kullanıcı bu yazılımı veri analizi ve veri madenciliği için kullanabilir. RapidMiner, ticari, normal ve öğrenci sürümleri dahil olmak üzere çeşitli sürümlere sahiptir. RapidMiner’in tüm özelliklerini kullanmak için ticari sürümünü 1.999 dolara kullanmak daha iyidir, ancak öğrenciler bir öğrenci hesabı oluşturarak bir yıllık bir hesap oluşturabilirler. Böylece RapidMiner'in neredeyse tüm özelliklerine sahip olunabilir.

“ Python ve Java gibi programlama dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan birçok kullanıcı bu yazılımı veri analizi ve veri madenciliği için kullanabilir. ”

RapidMiner Kullanım Alanları

Bahsedilen özelliklere ek olarak, RapidMiner, web madenciliği için, metin madenciliği ve kullanıcılar tarafından bir bütün olarak indirilip kullanılabilen diğer pek çok eklenti de dahil olmak üzere birçok eklentiye sahiptir. Bu yazılımdaki bir diğer nokta, bu yazılımda sunulan algoritmalar dır, ancak WEKA yazılımında tasarlanan algoritmalar daha iyi performansa sahiptir. Böylece bu uygulama için WEKA eklentisini kullanabilirsiniz. Bu kapsamlı avantaj ve yetenekler nedeniyle RapidMiner yazılımı birçok veri madenciliği ve metin madenciliği araştırmacı tarafından kullanılmaktadır.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

Zaman Seri Analizleri

Zaman Serileri Zaman serileri, zaman sırasına göre dizine alınan (veya listelenen veya işaretlenen) ...


Yorum yap

SPSS Analizi

SPSS analizleri hem bireysel hem de kurumsal olarak verileri analiz etmek için çok kullanılır. ...


Yorum yap

Panel Veri Analizi

Finansal modelleme, bazen hem kesit hem de zaman serilerinin dahil edildiği yerlerde yapılandırılabilir. ...


Yorum yap
×