Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

İntihal Oranını Düşürme veya Tamamen Ortadan Kaldırmanın Yolları Nelerdir?

İntihal Raporu Alma
Bu yazıda intihal oranını düşürme veya tamamen ortadan kaldırmanın yolları nelerdir? sorusuna cevap verilecektir.

İntihal Raporu Alma

Her şeyden önce bir intihal raporu almalısınız. Bu intihal raporu Turnitin veya iThenticate tarafından verilmektedir. İntihal raporunu çok uygun fiyatlara ve hızlı bir şekilde bizden alabilirsiniz.

Tırnak İşareti Kullanımı

Şimdi edindiğiniz bilgiler sayesinde, intihal kolayca düşüre veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İzlenmesi gereken bazı ipuçları yapılması gereken bazı işler var.
İntihal Oranı Düşürme
İntihal oranını düşürme veya tamamen ortadan kaldırmak için intihal olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz.

“ İntihal oranını düşürme veya tamamen ortadan kaldırmanın en bilinen yolu paraphrasing veya rewrite işlemidir. ”

Paraphrasing ve Rewrite

Paraphrasing veya rewrite işleminde metnin anlamını değiştirmeden kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Bununla birlikte, burada da dikkatli olunmalıdır, çünkü eğer ifade doğru şekilde yapılmazsa, intihal oranı azalmaz. Bu nedenle, kaynağa benzer çok fazla kelime veya kelime öbeği kullanmamalısınız.

Paraphrasing işleminde tercihen orijinal kaynaktan tek bir satır veya iki kelimeden fazla ödünç almamalısınız. ”

Ek olarak, cümlenin yapısını değiştirebilir ve örneğin, bilinmeyen fiili bilinen veya tersi yapabilirsiniz. Bir cümleyi kısaltmak ve yükseltmek başka bir başka ifade yöntemidir ve bunu cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.

#İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Oranı_azaltma, #Alıntı_Oranı_Düşürüme, #Alıntı_Oranı_Alma, #Alıntı_Oranı_Raporlama, #Alıntı_Oranı_Tespiti, #Benzerlik_Oranı_Düşürüme, #Benzerlik_Oranı_Raporu, #Benzerlik_Oranı_Tespiti, #İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_Raporu_Alma, #İntihal_Raporu, #Turnitin_Raporu, #Turnitin_İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Programı, #Turnitin, #İntihal_Nasıl_Düşürülür, #İntihal_Oranı_Düşürüme_Programı, #İntihal_Düşürüme gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır. 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Turnitin Raporu  Makale veya ...


Yorum yap
×