Anka Tez Merkezi
SPSS Analizi, Çeviri, İntihal Düşürme ve Redaksiyon Hizmetleri.

İntihal Oranı Nasıl Düşürülür? İntihal Düşürme Programı Var Mı?

İntihal Raporu Alma
İntihal oranı düşürme yolları nelerdir? İntihal oranı nasıl düşürülür? İntihal düşürme programı var mı? Tez intihal oranım yüksek ise ne yapabilirim? Bu işlemi yapmak için önce rapor alıp sonra metni yeniden yazmak lazım. Metni yeniden yazmak gerçekten zor iş ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

İntihal düşürme adımları

İntihal oranını düşürmede, önce Turnitin raporu almak lazım daha sonra rapora göre kaç adım izlenebilir. Tırnak işareti kullanımı ve metni yeniden yazmak intihal düşürme için iki sağlam yol olabilir. Ücretsiz intihal düşürme programları ise en berbat yol olarak söylenebilir.

1-İntihal raporu almak

Benzerlik indeksinin düşürmek için önce intihal raporu almak lazım. İntihal oranını sorgulamak için Turnitin ve ya iThenticate kullanılır. Bizden çok uygun fiyatlara ve hızlı bir şekilde Tez intihal raporu alabilirsiniz.

2-İntihal düşürm yöntemleri: Tırnak İşareti Kullanımı

Benzerlik düşürme için, izlenmesi gereken bazı ipuçları ve bazı işler var. Bunların başında tırnak işareti kullanımı gelir. İntihal düşürme için intihale girmiş olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz.

3-İntihal düşürm yöntemleri: Yeniden yazmak(Paraphrasing)

İntihal oranını düşürmenin en bilinen yolu paraphrasing işlemidir. Paraphrasing veya rewrite işleminde, metnin anlamını değiştirmeten kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Cümle yapısı değişmeli, sadece bir cümleden iki kelime değişikliği yaparak, intihal oranı düşmez.

“ Paraphrasing işleminde orijinal kaynaktan tek bir satır veya iki kelimeden fazla ödünç almamalısınız. ”

Cümlenin yapısını değiştirmekden sonra rewrite yapmak için, bir cümleyi kısaltmak ve eklemeler yapmak da başka bir yok olabilir. Ayrıca, cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.

İntihal Oranı Düşürme

Örnek intihal düşürme işlemi

Orjinal Metin:
California Üniversitesi’nde 1950 ile 1990 yılları arasında duygusal zekânın iş yaşamındaki başarıyı artırdığına ilişkin bir çalışma yapılmıştır. Araştırma, bilim alanında doktora yapan seksen öğrenci üzerinde gerçekleştirilmiştir. Bu çalışma kapsamında öğrencilerin ‘’IQ, akademik zekâ, duygusal denge, olgunluk, karakter bütünlüğü ve kişiler arası etkililik’’ gibi çeşitli özellikleri açısından değerlendirmeler yapılmıştır (AvşarveKaşıkçı,2010). Yapılan araştırmanın sonucunda duygusal zekâ yetkinliklerinin mesleki başarı ve saygınlık kriterlerinde IQ’ya göre yaklaşık dört kat daha önemli olduğu saptanmıştır.
Paraphrase yapılmış metin:
1950-1990 yılları arasında, California Üniversitesi’nde yürütülmüş olan bir çalışma, duygusal zekanın iş yaşamındaki başarıyı artırdığını ortaya koymuştur. Bilim alanında doktora yapmakta olan 80 öğrencinin dahil edildiği bu araştırma kapsamında, öğrenciler; IQ, akademik zeka, olgunluk, duygusal denge, karakter bütünlüğü ve kişilerarası etkililik gibi farklı bir takım özellikleri bakımından değerlendirilmiştir (Avşar ve Kaşıkçı, 2010). Araştırma sonuçları, mesleki başarı ve saygınlık kriterleri söz konusu olduğunda, duygusal zekanın IQ’ya kıyasla yaklaşık dört kat daha etkili olduğunu göstermiştir.

İntihal düşürme programı var mı?

İntihal düşürme programı Türkçe için yok ama İngilizce için onlarca program bulabilirsiniz. Ama çıkan sonuç sizi memnun edemez. Bu programlar sadece kelimeleri eş anlamları ile değiştiriyor ve bu işlem intihal düşürme için asla yeterli değildir.

İntihal düşürme hizmetimizden yaralanmanız için Talep Formunu doldurmanız yeterlidir.

Özet olarak, intihal oranı nasıl düşürülür sorusunun cevabı: 1) tırnak işareti kullanmak 2) yeniden yazmak. İntihal düşürme programlarından uzak durmakta fayda var. Bu programlar çoğu basit kelime değişikliği yapmaktadır.

#intihal_programı #ücretsiz_intihal_programı #intihal_nedir #intihal_oranı #intihal_oranı_hesaplama #intihal_oranı_düşürüme #intihal_raporu #intihal_kontrol #intihal_net #intihal_raporu_alma #turnitin_nedir #turnitin_raporu #benzerlik_oranı #turnitin_benzerlik_oranı_düşürüme #benzerlik_oranı_düşürüme 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı hesaplama her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. İntihal oranı ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İntihal oranı düşürme nasıl yapılır? Benzerlik oranı düşürme yöntemleri ...


Yorum yap 15 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

İntihal raporu ücretleri 55-99 TL arasındadır. Turnitin ve iThenticate kullanılarak ...


Yorum yap
×