Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

İNGİLİZCENİN RESMİ DİL OLDUĞU ÜLKELER.

Anka Tez Merkezi olarak yazılarımızda İngilizcenin önemini aktarmaya çalıştık. bu yazıda İngilizcenin hangi ülkelerde resmi dil olduğunu anlatacağız!


İngilizce büyük Britanya'da doğdu. tabi ki İngilizce, İrlanda, wales ve scotland de resmi dildir.

“ Anka Tez Merkezi olarak yıllardır çeviri hizmetleri sunuyoruz. ”

İngilizlerin en büyük sömürgesi olan hindistan'da da İngilizce resmi dil olarak bilinir. Bu durum aşağı yukarı Pakistan ve Bangladeşte de aynıdır.
Ama bu ülkelerde defacto resmi dil olmak, tüm nüfusun o dili bildiği anlamına gelmez. saydığımız ülkelerin yaklaşık 2 milyar nüfusları var ama bunların en iyi tahminle %10'u İngilizce bilmiyor. mesela nijeryanında resmi dili İngilizce ama nüfusun çok az oranı İngilizce bilmektedir.


özetlemek gerekirse İngiltere, ireland, vb de resimi dil İngilizcedir.
Türkiye'nin resmi dili İngilizce olmalı mı?

#Çeviri, #Çeviri_Hizmetleri, #İngilizce, #Türkçe, #Arapça, #Farsça, #Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

ANKA TEZ MERKEZİNDE ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Anka Tez Merkezi olarak yıllardır çeviri hizmetleri sunuyoruz.   “ İngilizce, ...


Yorum yap

Akademik Çeviri Hizmeti

Çeviri Tarihçesi Çeviri tarihi hakkında birçok kitap ve makale yazılmıştır. ...


Yorum yap

ANKA TEZ MERKEZİNDE ÇEVİRİ HİZMETLERİ : İNGİLİZCE DİLİ

İngilizce dilinin gücü ve önemi hakkında herkes hemfikir olsa gerek. Onbinlerce araştırmacı ...


Yorum yap
×