Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

İNGİLİZCE VE KALKINMA !

Belki duymuşsunuzdur, yıllar önce kalkınma için Türkiyenin resmi dili İngilizce olmalıdır diye yüzlerce yazı yazıldı. Bu yazılarda genellikle, İngilizcenin ne kadar gelişmek ve kalkınma için önemli olduğu savunulmaktaydılar.
Ama kaç soru sormakta fayda var!

“ İngilizce ve kalkınma ! ”

-Neden Nijerya, resmi dili İngilizce olmasına rağmen modernleşmedi?
-Neden dünyanın gelişmiş ülkeleri arasına girmedi?
-Eğer İngilizcenin resmi dil oluşu bu kadar önemliyse! Neden bu ülke ve bünün gibi ülkeler yapamadı?
Gerçekçi olmakta fayda var! Ülkelerin sorunlarını çözmek, kalkınmasını sağlamak, üretim yapmak, ekonomiyi güçlendirmek sadece İngilizceyi resmi dil yaparak olmuyor!
Japonya bir gelişmiş ülke ve kendi dillerine çok bağlı bir millet olarak bilinmektedirler. Japonlar kendi dillerini koruyarak kalktılar ve gelişmiş bir ülke haline geldiler.
Çok çalışmayla oluyor bu işler! YANİ!


Bir dil öldürmek bir milleti öldürmek demektir ve böylece o milletin yıllarca biriktirdiği sanat ve edebiyat gibi zenginlikleri kayboluyor.
Türkiye de daha çok gelişmek istiyorsa, eğitim sistemini değiştirip ve daha çalışkan insanlar terbiye etmelidir. Ülkeler resmi dillerini İngilizce yaparak gelişmiyorlar.

#Çeviri, #Çeviri_Hizmetleri, #İngilizce, #Türkçe, #Arapça, #Farsça, #Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı, #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

ANKA TEZ MERKEZİNDE ÇEVİRİ HİZMETLERİ

Anka Tez Merkezi olarak yıllardır çeviri hizmetleri sunuyoruz.   “ İngilizce, ...


Yorum yap

Akademik Çeviri Hizmeti

Çeviri Tarihçesi Çeviri tarihi hakkında birçok kitap ve makale yazılmıştır. ...


Yorum yap

ANKA TEZ MERKEZİNDE ÇEVİRİ HİZMETLERİ : İNGİLİZCE DİLİ

İngilizce dilinin gücü ve önemi hakkında herkes hemfikir olsa gerek. Onbinlerce araştırmacı ...


Yorum yap
×