Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri.

Anka Tez Merkezi Hizmetleri: Redaksiyon

Redaksiyon birçok akademik çalışma için gereken bir adımdır. Bu yazıda redaksiyonun tanımı açıklanacaktır. Sitemiz tarafından yıllardır Redaksiyon Hizmetleri verilmektedir

Redaksiyon Nedir?

Redaksiyon (Enstitü kılavuzuna göre tez hazırlanması) öğrencilerin Bitirme Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri ve Doktora Tezlerinde uyulması istenen düzen ve yazım kurallarıdır. Redaksiyon kelimesi,Türk Dil Kurumu tarafından “Yazılmış bir metin üzerinde gereken düzeltmeleri yaparak yazıyı yayına hazır duruma getirme” olarak tanımlanmıştır.

Maalesef her üniversitede kendine has düzen ve yazım kuralları uygulamaktadir. Bu mesela öğrencilerin işi zorlaştırmıştır. Okulların tez yazım kılavuzlarına göre düzen ve yazım kuralları uygulanması gerekmektedir.

“ Redaksiyon tez yazım sürecinde istenen düzen ve yazım kurallarıdır. ”

Redaksiyonda Neler Yapılır?

Redaksiyon (Enstitü kılavuzuna göre tez hazırlanması) çok detaylı bir çalışmadır. Redaksiyon başlık sayfası, iç kapak, önsöz, özet, içindekiler, şekiller, tablolar, semboller, kısaltmalar, sayfa düzeni, yazı tipi, yazı puntosu, sayfa numaralandırılması, satır aralıkları, şekiller, tablolar, metin içinde atıflar ve kaynakça olmak üzere 10 larca konudan ibarettir.

Redaksiyon Fiyatları

Redaksiyon işlemi fiyatları çalışmadan çalışmaya değişmektedir. Bazı çalışmalar az zaman ile tez yazım kurallarına uygun hale gelir ama bazı çalışmalarda yapılacak çok şey olur. Ortalama olarak redaksiyon fiyatları 100-450 tl arasındadır.

Anka Tez Merkezi yıllardır redaksiyon hizmetleri vermektedir. Bu konuda yardım istiyorsanız Talep Formunu doldurmanız yeterlidir.

#Redaksiyon, #Redaksiyon_Hizmetleri, #Formatlama, #Akademik_Danışmanlık gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

yakın zamanda Gönderilenler

İntihal Oranı Nasıl Hesaplanır?

İntihal oranı her bir akademik çalışmada öneli bir konudur. Normalde intihal veya benzerlik ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İNTİHAL ORANI NEDİR? İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp ...


Yorum yap 12 

İntihal Raporu Ücreti Ne Kadar?

Devamını Oku: İNTİHAL ORANI RAPORLAMA(KONTROLÜ) Makale veya tezinizi göndermeden ...


Yorum yap
×