Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri
AnkaTez
Tez Hizmetleri
Analiz Hizmetleri
Çeviri Hizmetleri
Blog

TEZ YAZMA KONULARI: METİN MADENCİLİĞİ

Metin madenciliği ile ilgileniyorsanız ve bu konu hakkında bir Tez yazmak istiyorsanız eğer, bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz!
Öncelikle metin madenciliği hakkında derin bir anlayışa sahip olmalısınız. Aslında, metin madenciliği alanında bir konu seçmeden önce, bu konu hakkında birçok makale okumanız gerekiyor.
Cevaplamanız gereken ilk soru, metin madenciliği konusunu seviyor musunuz? Her şey gibi, tez yazmak için de, sevmek en önemli konudur. Bununla ilgileniyorsanız, başarılı bir yüksek lisans tezi sunabilirsiniz.

 

“ Öncelikle metin madenciliği hakkında derin bir anlayışa sahip olmalısınız.  ”

 

Son kararınızı verdiyseniz, açık bir cevap vermeniz gereken ikinci soru bu: Türkçe metin madenciliği mi yoksa İngilizce metin madenciliği mi? Hangi dilde çalışmak istiyorsunuz? Yerli bir araştırmacı olarak, Türkçe metin madenciliği alanında daha fazla araştırma yapılmasını faydalı olacağını düşünüyoruz. Türkçe metin madenciliği sorunlarına bilimsel bir çözüm sunmak, daha iyi sonuçlar verebilir
ve daha verimlidir. Aslında, bu formda tezinizin çıktısı bilimsel ve uygulamalı bir çalışmadır. İngilizce metin madenciliği de kendi avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. Uluslararası dergiler ve konferanslar,İngilizcede yapılan çalışmalara daha fazla ilgi duyar.

 

“ Türkçe metin madenciliği mi yoksa İngilizce metin madenciliği mi?  ”

 

Araştırmanın dilini belirledikten sonra, çalışmanızın problemini belirtmeniz gerekir. Örneğin, içeriği sınıflandırmak veya metinleri özetlemek hangisini düşünüyorsunuz?
Araştırmanın başlığı belirledikten sonra, ona göre, doğru veri setinizi ve verilerinizi seçin! Bu noktada, UCI web sitesi size doğru verileri sağlayabilir. Metin madenciliği, veri madenciliği biliminin alt bölümlerinden sayılabilir. Bu nedenle, veri madenciliği yöntemler, yaklaşımlar ve algoritmaları, metin madenciliğin da da bolca kullanılıyor! Örneğin, yedekleme vektörü algoritması veri madenciliğinde ve metin madenciliğinde yaygın olarak kullanılır. Denetlenen, denetlenmeyen ve yarı denetlenen yaklaşımlar da metin madenciliğinde kullanılan yaklaşımlar arasında! Dil seçim aşamadan sonra, konuyu seçmek ve ardından yöntemi ve algoritmayı seçmek yapmak lazım. Araştırmacı, gereksinimlerine göre araçlar veya programlama dilleri kullanabilir. Yazarın deneyimine dayanarak, RapidMiner aracı ve Python programlama dili, araştırmacının metin madenciliği yöntemini uygulamak ve sonuç almak için kullanabileceği mükemmel seçeneklerdir! Sonunda, metin araştırma/inceleme, Türkiye'deki araştırmacıların daha fazla dikkatini layik olan çok geniş bir alandır.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı,  #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi  ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından,  size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.128 Görüntüleme

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

Yakın zamanda gönderilenler

MÜZİK TARİHÇESİ

Müzik, farklı seslerin seslerinin bir birleşimidir. Kurucu unsurları ritim (ağırlık) ve melodiyi ...


 143 Yorum yap

MÜZİK TARİHÇESİ-2

Müzik veya şarkının sağlam ve duyulabilir olduğu söylenir ve insanı veya canlıları ...


 116 Yorum yap
×