Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri
AnkaTez
Tez Hizmetleri
Analiz Hizmetleri
Çeviri Hizmetleri
Blog

SPSS YAZILIMI HAKKINDA

SPSS, istatistiksel analiz için kullanılan istatistiksel bir yazılımın adıdır. Özellikle saha araştırma anketlerinin sonuçlarının analizi, hipotez ve tezlerin testlerini yapmak için kullanılır.
SPSS gerçekten dünya çapında bir üne sahip olan istatistik bilimi ile ilgili özel bir yazılımdır.

 

“ SPSS, istatistiksel analiz için kullanılan istatistiksel bir yazılımın adıdır. ”

 

Bu yazılımın adı, SPSS, “Statistical Package for the Social Sciences” yani “Sosyal Bilimler için İstatistik Paketi” anlamına gelmektedir. Çünkü bu yazılım ilk başta sosyal bilimlerde istatistik ve istatistiksel yöntemleri uygulamak ve kullanmak amacıyla yazılmıştır, ancak bu yazılım şu anda tüm bölümlerde gözlem, anket ve test istatistiklerini analiz etmek için kullanılmaktadır.

 

“ “Sosyal Bilimler için İstatistik Paketi” anlamına gelmektedir. ”

 

İstatistiksel yöntemlerin basitçe uyguladığı için ve oldukça tüm yöntemleri kapsadığı nedeniyle, bu yazılım ülkemizdeki en popüler istatistiksel yazılım haline gelmiştir ve istatistiksel yöntemleri ve testleri doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için kullanılabilir.

 

“ SPSS yazılımı ülkemizdeki en popüler istatistiksel yazılım olarak bilinmektedir.  ”

 

Araştırmacının değişkenler ve fenomenler arasındaki ilişkileri keşfetmeyi veya ifade etmeyi veya Likert ölçeği anketine dayanan araştırma hipotezlerini test etmeyi ve test etmeyi planladığı herhangi bir araştırma ve tez, daha sonra SPSS yazılımı kullanılarak yapılmalıdır.
İstatistiklerini bilmeyen bir kişi bu yazılımla çalışamaz. Bu yazılımdaki menüler ve testlerden herhangi bir şey istatistik bilimine dayanır. 
Dolayısıyla, bu istatistiksel yazılımla çalışmak istiyorsanız, önce istatistik derslerini geçmiş olmalı ya da alandaki teorik temelleri öğrenmelisiniz.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı,  #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi  ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından,  size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.129 Görüntüleme

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

Yakın zamanda gönderilenler

RAPİDMİNER HAKKINDA

Veri madenciliğinin amacı ham veriden bilgi çıkarmak. Bunu yapmak için çeşitli ...


 158 Yorum yap

ANKA TEZ MERKEZİNDE, VERİ ANALİZİ DANIŞMANLIĞI

Öğrencilerin ve araştırmacıların en sık ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri veri analizi ...


 133 Yorum yap

SPSS YAZILIMININ KULLANIMI

Sosyal bilimler için istatistiksel paket olan SPSS, nicel veri işlemede yardımcı olabilecek ...


 124 Yorum yap
×