Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri
AnkaTez
Tez Hizmetleri
Analiz Hizmetleri
Çeviri Hizmetleri
Blog

RAPİDMİNER HAKKINDA

Veri madenciliğinin amacı ham veriden bilgi çıkarmak. Bunu yapmak için çeşitli yöntemler ve algoritmalar kullanılmaktadır. Bu yöntemler ve algoritmalar programlama araçları ve programlama dilleri ile uygulanır. Bu makalede, bu araçlardan biri olan RapidMiner yazılımı tanıtılacaktır.
 
RapidMiner, 2006 yılında bir Alman firması tarafından geliştirilen ve en popüler veri madenciliği yazılımlarından biridir. RapidMiner yazılımı veri madenciliği, makine öğrenmesi, metin madenciliği, iş analizi ve tahmin analizi gibi alanlarda kullanılmaktadır. Bu yazılım sayesinde, ön işleme, özellik seçimi, sonuçların modellenmesi ve gösterimi dahil olmak üzere tüm veri madenciliği adımları yapılabilir.

 

“ RapidMiner, 2006 yılında bir Alman firması tarafından geliştirilen ve en popüler veri madenciliği yazılımlarından biridir. ”

 

Bu yazılımın popülaritesinin sebeplerinden biri kullanmasının nisbeten kolan olmasıdır. Python ve Java gibi programlama dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan birçok kullanıcı bu yazılımı veri analizi ve veri madenciliği için kullanabilir. RapidMiner, ticari, normal ve öğrenci sürümleri dahil olmak üzere çeşitli sürümlere sahiptir. RapidMiner’in tüm özelliklerini kullanmak için ticari sürümünü 1.999 dolara kullanmak daha iyidir, ancak öğrenciler bir öğrenci hesabı oluşturarak bir yıllık bir hesap oluşturabilirler. Böylece RapidMiner'in neredeyse tüm özelliklerine sahip olunabilir.

 

“ Python ve Java gibi programlama dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan birçok kullanıcı bu yazılımı veri analizi ve veri madenciliği için kullanabilir. ”

 

Bahsedilen özelliklere ek olarak, RapidMiner, web madenciliği için, metin madenciliği ve kullanıcılar tarafından bir bütün olarak indirilip kullanılabilen diğer pek çok eklenti de dahil olmak üzere birçok eklentiye sahiptir. Bu yazılımdaki bir diğer nokta, bu yazılımda sunulan algoritmalar dır, ancak WEKA yazılımında tasarlanan algoritmalar daha iyi performansa sahiptir. Böylece bu uygulama için WEKA eklentisini kullanabilirsiniz. Bu kapsamlı avantaj ve yetenekler nedeniyle RapidMiner yazılımı birçok veri madenciliği ve metin madenciliği araştırmacı tarafından kullanılmaktadır. 

 

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı,  #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi  ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından,  size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.158 Görüntüleme

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

Yakın zamanda gönderilenler

ANKA TEZ MERKEZİNDE, VERİ ANALİZİ DANIŞMANLIĞI

Öğrencilerin ve araştırmacıların en sık ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri veri analizi ...


 133 Yorum yap

SPSS YAZILIMI HAKKINDA

SPSS, istatistiksel analiz için kullanılan istatistiksel bir yazılımın adıdır. Özellikle ...


 129 Yorum yap

SPSS YAZILIMININ KULLANIMI

Sosyal bilimler için istatistiksel paket olan SPSS, nicel veri işlemede yardımcı olabilecek ...


 124 Yorum yap
×