Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri
AnkaTez
Tez Hizmetleri
Analiz Hizmetleri
Çeviri Hizmetleri
Blog

MÜZİK TARİHÇESİ

Müzik, farklı seslerin seslerinin bir birleşimidir. Kurucu unsurları ritim (ağırlık) ve melodiyi (şarkı) içerir.
Daha sonra, ağaçkakan gibi kuşlar gagalarını bir ağaca dövdüğünde, o zamanki insanların dikkatini çekti ve davul gibi enstrümanlar icat edidi. O sırada, bu enstrümanlar avlanma ve acil durumlar için özel aletler kullandılar. Yavaş yavaş ilerlemeye başladılar ve sazlık ve sersemliklerini dans edip mutluluk için söylemeye başladılar ve 50-70 bin yıl sonra bu müzik modern bir müzik haline geldi.  
Her birinin stili veya türü, bir müzik parçasının zaman, bölgesel veya coğrafi kökler, bir parçanın icra tekniği, eserde kullanılan enstrüman türü, vb. Özellikleri olarak adlandırılır. Aşağıdakiler en önemli müzikal stillerdir.
Klasik müzik, Barok müzik, İzlenimcilik müzik, Minimal müzik, Pop, Rock tarzı, Punk rock tarzı, Opera tarzı, Caz, Blues tarzı, Hip-pop müzik, Rap rap tarzı, Country tarzı, Elektronik müzik, Metal müzik adlandırılabilir. 
Konsantrasyon ve öğrenme üzerinde en büyük etkiye sahip 5 müzik türü bu nedenle kategorize edilir. 
Klasik müzik : 
8 radyoloğun yaptığı bir araştırma, Barok müzik adı verilen özel klasik müzik tarzının odaklanmaya etkili olduğunu gösterdi.
Doğa müziği:
Doğanın sesini dinlemek, öğrenme ve konsantrasyonun gücünü artırabilir. Yağmur, su akışı ve yaprak çizik gibi yumuşak seslerin verimlilik üzerinde büyük etkisi olabilir. Kuş veya hayvan sesleri gibi titreşimli sesler rahatsız edici olabilir.
Epik müzik:
 Destansı bir müzik dinlerken dünyayı değiştireceğinizi ve üzerinde özel bir etkisi olacağını düşünüyor musunuz? Bu müzik tarzı size enerji ve güç verir. Bu yüzden yorgun veya öfkeli iseniz, epik müzikal yakalamak için enerjiyi deneyin.
Ortam müzik:
Bu tarz, ses dokusunun tekrarı ve bütünlüğünü vurgulayan bir müzik türüdür ve şarkı yazımı ve besteleri yerine elektronik araç kullanılarak yapılır. Çalışırken stres yaşıyorsanız, müziğinizi deneyin.

#Akademik_Danışmanlık, #Tez_Danışmanlık, #Tez_Hazırlama, #Tez_Merkezi, #Danışmanlık, #Tez_Yazım, #Tez_Yazdır, #Tez, #Doktora_Tez_Danışmanlığı, #YüksekLisans_Tez_Hazırlama, #YüksekLisans_Tez_Danışmanlığı, #Lisans_Tez_Danışmanlığı,  #ÖnLisans_Tez_Danışmanlığı, #Literatür_Araştırması, #Literatür_Hazırlama, #Literatür_Taraması, #Alanyazın_Hazırlama, #Alanyazın_Araştırması, #Alanyazın_Taraması, #Tez_Hazırlama, #İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #Anket_Analizi, #SPSS_Analizi  ve #Eviews_Analizi gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından,  size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır.143 Görüntüleme

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

Yakın zamanda gönderilenler

TEZ YAZMA KONULARI: METİN MADENCİLİĞİ

Metin madenciliği ile ilgileniyorsanız ve bu konu hakkında bir Tez yazmak istiyorsanız eğer, bu ...


 128 Yorum yap

MÜZİK TARİHÇESİ-2

Müzik veya şarkının sağlam ve duyulabilir olduğu söylenir ve insanı veya canlıları ...


 116 Yorum yap
×