Anka Tez Merkezi
Tez Danışmanlığı, Tez Hazırlama ve Analiz Hizmetleri
AnkaTez
Tez Hizmetleri
Analiz Hizmetleri
Çeviri Hizmetleri
Blog

İntihal Oranını Düşürme veya Tamamen Ortadan Kaldırmanın Yolları Nelerdir?

Her şeyden önce bir intihal raporu almalısınız. Bu intihal raporu Turnitin tarafından verilmektedir. Bu hizmeti bizden alabilirsiniz.
Şimdi edindiğiniz bilgiler sayesinde, intihal kolayca düşüre veya tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İzlenmesi gereken bazı ipuçları yapılması gereken bazı işler var.
İntihal oranını düşürme veya tamamen ortadan kaldırmak için intihal olan kısmı tırnak işareti kullanarak ve kaynağını göstererek kurtarabilirsiniz.

“ İntihal oranını düşürme veya tamamen ortadan kaldırmanın en bilinen yolu paraphrasing veya rewrite işlemidir. ”

Paraphrasing veya rewrite işleminde metnin anlamını değiştirmeden kendi sözcükleriniz ile metni yeniden yazıyorsunuz. Bununla birlikte, burada da dikkatli olunmalıdır, çünkü eğer ifade doğru şekilde yapılmazsa, intihal oranı azalmaz. Bu nedenle, kaynağa benzer çok fazla kelime veya kelime öbeği kullanmamalısınız.

“ Paraphrasing veya rewrite işleminde tercihen orijinal kaynaktan tek bir satır veya iki kelimeden fazla ödünç almamalısınız. ”

Ek olarak, cümlenin yapısını değiştirebilir ve örneğin, bilinmeyen fiili bilinen veya tersi yapabilirsiniz. Bir cümleyi kısaltmak ve yükseltmek başka bir başka ifade yöntemidir ve bunu cümlenin karmaşık olabilecek kısımlarını silerek veya çıkararak ve başka bir şekilde yazarak paraphrasing veya rewrite yapabilirsiniz. Önemli olan nokta, önce kaynak metnin tam anlamını, ardından gerekli kısımları tanımlamanız ve orijinal metnin anlamını değiştirmeden kendi dilinizde ifade etmenizdir. Her durumda, fikir size ait olmadığından, buradaki orijinal kaynaktan da bahsetmelisiniz.
Dikkat: Ücretsiz intihal raporu oluşturan web sitelerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu uyarıyı dikkate almadığınız takdirde yazınızın çalınma riski altında olabileceğini bilmeniz lazım. O zaman %90 oranlarında İntihal oranları ile karşılaşabilirsiniz ve emekleriniz boşa gitmiş olur.

#İntihal_Oranı_Tespiti, #İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Oranı_azaltma, #Alıntı_Oranı_Düşürüme, #Alıntı_Oranı_Alma, #Alıntı_Oranı_Raporlama, #Alıntı_Oranı_Tespiti, #Benzerlik_Oranı_Düşürüme, #Benzerlik_Oranı_Raporu, #Benzerlik_Oranı_Tespiti, #İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_İntihal_Raporu_Alma, #Turnitin_Raporu_Alma, #İntihal_Raporu, #Turnitin_Raporu, #Turnitin_İntihal_Oranı_Düşürüme, #İntihal_Programı, #Turnitin, #İntihal_Nasıl_Düşürülür, #İntihal_Oranı_Düşürüme_Programı, #İntihal_Düşürüme gibi hizmetler almak istiyorsanız “Talep Formunu” doldurup bize iletmeniz takdirde Anka Tez Merkezi tarafından, size 10 dakika içerisinde dönüş yapılacaktır. 

Senin yorumun

Son Yorumlar

Yorum Yok

Yakın zamanda gönderilenler

Tez Danışmanlık: Neden Anka Tez Merkezi?

Tez danışmanlık sektöründe çok sayıda uzman ve şirket faaliyet göstermektedir. ...


Yorum yap

İntihal Oranı Düşürme

İntihal, başkalarına ait olan eserlerden belli bölümleri alıp kendisine aitmiş gibi ...


Yorum yap 10 

TURNİTİN PROGRAMI NEDİR?

Turnitin tez, ödev, makale ve her hangi bir akademik ve bilimsel çalışma yaptığınızda  ...


Yorum yap
×